Na úvodní stránku

Dnes ze Supraphonline.cz vybíráme Maxipsa Fíka

Redakční poštou

2014-10-22

Zajímavé nabídky

Přečteno: 980


Komplet nahrávek MAFIPES FÍK vychází shodou okolností ve chvíli, kdy nečekaně zemřeli dva z tvůrců – autor Rudolf Čechura a skladatel hudby Petr Skoumal.


Autor Rudolf Čechura, výtvarník Jiří Šalamoun, vypravěč Josef Dvořák a skladatel hudby Petr Skoumal se nad Maxipsem Fíkem sešli ve šťastné chvilce, kdy se rodí nesmrtelné dílo. V interpretaci mluvícího obrovského psa, maličké holčičky Áji a jejího rozumného tatínka vytvořil Josef Dvořák jednu ze svých nejpopulárnějších hereckých kreací. Rudolf Čechura, inspirován skutečným bernardýnem, který nehodlal přestat růst, či Jiří Šalamoun kresbami psa, schopného například doskákat na pružinách svému pánovi pro noviny, nasměrovali seriál k výjimečnosti a Petr Skoumal vše završil skvělou znělkou.

Vedle oblíbených animovaných filmů si v průběhu několika desetiletí našla své místo i audiopodoba stejně úspěšných knižních předloh. „Nikdo jsme na začátku nečekali, že Fík bude mít takový ohromný sukces. Že vedle večerníčků bude populární i v knížkách a na deskách.  Za prodej zvukových nosičů jsem spolu s ostatními tvůrci dokonce získal desetinásobnou platinovou desku Supraphonu,“ zavzpomínal Josef Dvořák.

Zvukové verze animovaného seriálu Maxipes Fík vznikaly v osmdesátých letech, brzy po uvedení první série tohoto slavného Večerníčku. Nejprve vyšel na desce titul Maxipes Fík, po něm pak Maxipes Fík jde do světa a nakonec Divoké sny Maxipsa Fíka. Všechny tyto tři nahrávky obsahuje i nový komplet 3CD, jenž právě vydal Supraphon pod výmluvným názvem MAXIPES FÍK - KOMPLET.

Audiokniha je vedle CD k dispozici i na digitálním servisu Supraphonline:
http://www.supraphonline.cz/album/87779-cechura-maxipes-fik-komplet
 
Obrázek v tiskové kvalitě na: http://media.supraphon.cz/-/maxipes-fik-se-vraci-v-audioknize-na-3cd/

Digitální prodejna Supraphonline.cz nabízí již téměř tři roky vzácné historické nahrávky z úplných začátků českého hudebního průmyslu, ale i domácí a zahraniční novinky v žánrech populární hudba, klasická hudba a mluvené slovo. Supraphonline.cz byl prvním internetovým obchodem v České republice, který vedle klasického formátu MP3 (v kvalitě 320 kbps) nabídl veškerý sortiment rovněž v bezztrátovém komprimačním formátu FLAC, poskytujícím kvalitu záznamu srovnatelnou s kvalitou na CD nosičích. Při zakoupení nahrávky ve formátu FLAC dostane zákazník tutéž nahrávku ve formátu MP3 zdarma k využití například v přenosných zařízeních. K nahrávkám jsou poskytnuty informační digitální booklety ve formátu PDF. Stahování zakoupeného obsahu není časově ani jakkoliv jinak omezeno. Na logicky uspořádaných stránkách najdete podrobné informace o autorech, hudebnících, kteří se na nahrávce podíleli a další detaily, jenž nejsou v obdobných prodejnách obvyklé. Zvukové ukázky v délce dvakrát třicet vteřin doplňuje optický náhled na nahrávku.


Sdílet na Facebooku

Zpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2015
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je úterý
22.10.2019


reklama: bb.billboard.cz